Відстань від прямої до площини проекціюють у натуральну величину, якщо пряма є паралельною до площини, а остання займає проекціююче положення в просторі. Наприклад, відстань від прямої до паралельної їй площини проекціюють у натуральну величину (н.в.) на горизонтальній площині П1, якщо площина – горизонтально-проекціююча (рис.2.13,а).
Кут між прямою та площиною проекціюють у натуральну величину, якщо пряма займає паралельне положення, а площина проекціююче до однієї з площин проекцій. Так, кут між прямою та площиною зображується в натуральну величину на фронтальному полі, якщо площина фронтально-проекціююча, а пряма фронтальна (рис.2.13,б).
Пряма перпендикулярна до площини, якщо вона перпендикулярна до двох прямих, що належить цій площині. За такі лінії доцільно вибирати лінії рівня.
На рис.2.14 показано трикутний відсік, сторона якого АС є горизонталлю, а АВ – фронталлю. Щоб з точки К провести перпендикуляр до відсіку АВС, досить провести фронтальну проекцію його перпендикулярно до фронтальної проекції А2В2, а горизонтальну – перпендикулярно до горизонтальної проекції горизонталі А1С1 (рис.2.14).
Отже, щоб з точки К провести перпендикуляр до відсіку площини необхідно провести перпендикуляр з точки К до фронталі на полі П2 та – до горизонталі на полі П1 (за умови, що фронталь та горизонталь належать цьому відсікові).